Genere
Ese (6)
Histori (2)
Novela dhe tregime (21)
Perralla-> (70)
Poezi (15)
Roman-> (36)
  Epistolar (2)
  Historik (2)
  Psikologjik (4)
  Realist (8)
  Social (11)
  Trillim (4)
Autoret
Donacion

Social

Shiko: 

Aventurat e Tom Sojerit Aventurat e Tom Sojerit
Autori: Twain Mark
Kodi: Tom
Data e futjes: Monday 11 July, 2016

Djaloshit harrakat, Tomit, i pelqen te lahet ne lume, te kerkoje thesaret e fshehura te pirateve, te vjedhe recelin e tezes, te rrihet me grushte me moshataret, te futet ne telashe... E urren punen dhe shkollen, por eshte inteligjent dhe ka nje zemer te madhe . Ai eshte nje nder personazhet me simpatike te letersise boterore qe i reziston kohes edhe pse kane kaluar 140 vjet qe eshte shkruar....
Bardha e Temalit Bardha e Temalit
Autori: Pashko Vasa
Kodi: Bardha
Data e futjes: Wednesday 03 February, 2021

...
David Koperfild David Koperfild
Autori: Charles Dickens
Kodi: David
Data e futjes: Friday 25 January, 2019

Riprodhim i pjesshem, lexuar nga Blerta Cina...
Djemte e rruges Pal Djemte e rruges Pal
Autori: Ferenc Molnar
Kodi: Djemte
Data e futjes: Wednesday 03 March, 2021

...
Doktor Gjelpera Doktor Gjelpera
Autori: Faik Konica
Kodi: Gjelpera
Data e futjes: Monday 06 September, 2021

Doktor Gjelpera Si e gjeta Shqiperine...
Dy vjet pushime Dy vjet pushime
Autori: Jules Verne
Kodi: Zhyl
Data e futjes: Friday 24 April, 2020

...
Gjithe c`kam me te mire Gjithe c`kam me te mire
Autori: Nicholas Sparks
Kodi: Gjithe
Data e futjes: Saturday 12 January, 2019

Lexuar nga Blerta Cina...
Lulet e molles Lulet e molles
Autori: Galsworthy John
Kodi: Lulet
Data e futjes: Wednesday 14 March, 2018

E cmendur eshte cdo zemer dashurie, E krahezit i feksin te praruar, Ajo me bindje si me force magjie, Ja hedh pranveres vellon e lulezuar. Rini, e eger bukuri, krenare, Kur ti shkelqen , rritesh e buzeqesh, Nen diellin e dashurise se pare, Me lule maji vehten, rreth e vesh. Xhon Gollsuorthi...
Lulja e Kujtimit Lulja e Kujtimit
Autori: Foqion Postoli
Kodi: Lulja
Data e futjes: Monday 26 November, 2018

...
Nje tregim per te qare Nje tregim per te qare
Autori: Fatos Mullisi
Kodi: Mullisi
Data e futjes: Tuesday 07 July, 2020

...
Shtepia e mjellmave Shtepia e mjellmave
Autori: A.J.Cronin
Kodi: GranCanaria
Data e futjes: Monday 10 December, 2018

...

Faqe risultatesh:  1  Shikim nga 1 tek 11 (nder 11 audiolibra)