Genere
Ese (5)
Histori (1)
Novela dhe tregime (21)
Perralla-> (38)
  Tregime-> (32)
    Novela dhe tregime-> (25)
      Fantashkence (8)
Poezi (8)
Roman-> (23)
Autoret
Donacion

Novela dhe tregime

Shiko: 

Autostrada Autostrada
Autori: Michel Tournier
Kodi: Autostrada
Data e futjes: Thursday 11 October, 2018

...
Chicxulub Chicxulub
Autori: Autori Vari
Kodi: Chicxulub
Data e futjes: Monday 22 January, 2018

...
Deri ne vdekje Deri ne vdekje
Autori: Rilke
Kodi: Deri
Data e futjes: Saturday 16 February, 2019

...
Engjelli Engjelli
Autori: Henryk Sienkiewicz
Kodi: Engjelli
Data e futjes: Wednesday 25 April, 2018

Fitues i cmimit Nobel ne letersi 1905...
Fyti prej celiku Fyti prej celiku
Autori: Bulgakov Mihail
Kodi: Fyti
Data e futjes: Wednesday 20 February, 2019

...
Hani dhe i biri Hani dhe i biri
Autori: Gorky Maksim
Kodi: Hani
Data e futjes: Thursday 23 May, 2019

...
Horla Horla
Autori: Guy_de_Maupassant
Kodi: Horla
Data e futjes: Friday 04 August, 2017

Nje qenie e ardhur nga kush e di se ku, qe ushqehet me uje dhe qumesht, qe thith frymen e njerezve qe do ti beje rob, eshte nje veper qe nuk ka te krahasuar ne llojin e saj....
Kafka Kafka
Autori: Kafka Franz
Kodi: Kafka
Data e futjes: Tuesday 09 February, 2016

Ndodhesha ne hall te madh. Duhej te beja me urgjence nje cope rruge, nje i semure me priste ne nje fshat dhjete milje larg. Nje stuhi debore qendronte mes meje dhe atij. Kisha nje kaloshine te lehte, me rrota te medha, posacerisht te bere per rruget e fshatit. Isha gati per tu nisur, i mbeshtjelle me pelice dhe me canten e veglave ne dore, por mungonte kali, kali. Kali im nje nate me pare kish ngordhur, i rraskapitur nga lodhja e madhe ne kete d...
Kthim ne Babiloni Kthim ne Babiloni
Autori: Fitzgerald
Kodi: Kthim
Data e futjes: Thursday 06 September, 2018

...
Muri Muri
Autori: J. P. Sartre
Kodi: Muri
Data e futjes: Monday 07 October, 2019

...
Peshqiri me gjel Peshqiri me gjel
Autori: Bulgakov Mihail
Kodi: Peshqiri
Data e futjes: Tuesday 12 February, 2019

...
Princi dhe i varferi Princi dhe i varferi
Autori: Twain Mark
Kodi: Princi dhe
Data e futjes: Tuesday 24 May, 2016

Angli, shekulli VI: ne te njejten dite, lindin dy femije ne kushte sociale krejt te ndryshme. I pari, Eduardi i VI, djali i mbretit Henriku i VIII dhe trashegimitar i fronit; i dyti, Tom Kenti, djali i nje krimineli dhe i destinuar te jetoje ne mjerim. Kur rriten , dy djemte takohen dhe te lodhur nga lloji i jetes qe benin, duke qene shume te ngjashem ne pamjen fizike, shkembejne rolet. Tomi do te behet princ dhe Eduardi i varfer , vetem per pak...
Te fundmet fjale mbi Dhe Te fundmet fjale mbi Dhe
Autori: Krauss Nicole
Kodi: Leo
Data e futjes: Monday 15 January, 2018

Vetmia: nuk ka organ që mund ta mbajë të gjithën....
Tregime Tregime
Autori: Buzzati Dino
Kodi: Buzzati
Data e futjes: Wednesday 13 December, 2017

Nje pike uji po ngjit kembet e shkalles. A e degjon? I shtrire ne shtrat ne erresire , degjoj ecjen e saj te mistershme....
Tregime te zgjedhura Tregime te zgjedhura
Autori: Autori Vari
Kodi: Hena
Data e futjes: Sunday 11 June, 2017

Mjeshtri absolut i tregimit - The Observer...
Tundimi Tundimi
Autori: Giovanni Verga
Kodi: Tundimi
Data e futjes: Friday 11 October, 2019

...
Zigler Zigler
Autori: Hermann Hesse
Kodi: Zigler
Data e futjes: Saturday 09 March, 2019

Cmimi Nobel ne letersi ne vitin 1946...

Faqe risultatesh:  1  Shikim nga 1 tek 17 (nder 17 audiolibra)