Genere
Autoret
Donacion

Novela dhe tregime

Shiko: 

Horla Horla
Autori: Guy_de_Maupassant
Kodi: Horla
Data e futjes: Friday 04 August, 2017

Nje qenie e ardhur nga kush e di se ku, qe ushqehet me uje dhe qumesht, qe thith frymen e njerezve qe do ti beje rob, eshte nje veper qe nuk ka te krahasuar ne llojin e saj....
Kafka Kafka
Autori: Kafka Franz
Kodi: Kafka
Data e futjes: Tuesday 09 February, 2016

Ndodhesha ne hall te madh. Duhej te beja me urgjence nje cope rruge, nje i semure me priste ne nje fshat dhjete milje larg. Nje stuhi debore qendronte mes meje dhe atij. Kisha nje kaloshine te lehte, me rrota te medha, posacerisht te bere per rruget e fshatit. Isha gati per tu nisur, i mbeshtjelle me pelice dhe me canten e veglave ne dore, por mungonte kali, kali. Kali im nje nate me pare kish ngordhur, i rraskapitur nga lodhja e madhe ne kete d...
Princi dhe i varferi Princi dhe i varferi
Autori: Twain Mark
Kodi: Princi dhe
Data e futjes: Tuesday 24 May, 2016

Angli, shekulli VI: ne te njejten dite, lindin dy femije ne kushte sociale krejt te ndryshme. I pari, Eduardi i VI, djali i mbretit Henriku i VIII dhe trashegimitar i fronit; i dyti, Tom Kenti, djali i nje krimineli dhe i destinuar te jetoje ne mjerim. Kur rriten , dy djemte takohen dhe te lodhur nga lloji i jetes qe benin, duke qene shume te ngjashem ne pamjen fizike, shkembejne rolet. Tomi do te behet princ dhe Eduardi i varfer , vetem per pak...
Tregime Tregime
Autori: Buzzati Dino
Kodi: Buzzati
Data e futjes: Wednesday 13 December, 2017

Nje pike uji po ngjit kembet e shkalles. A e degjon? I shtrire ne shtrat ne erresire , degjoj ecjen e saj te mistershme....
Tregime te zgjedhura Tregime te zgjedhura
Autori: Autori Vari
Kodi: Hena
Data e futjes: Sunday 11 June, 2017

Mjeshtri absolut i tregimit - The Observer...

Faqe risultatesh:  1  Shikim nga 1 tek 5 (nder 5 audiolibra)