Genere
Autoret
Donacion

Mireserdhe ne VolumiAudioLibra ne shqip falas

Mire se erdhe mysafir! A do te futesh? apo preferon te rregjistrohesh?

Audiolibra te rinj

Tundimi
Giovanni Verga - Tundimi
Miti i Sizifit
Albert Camus - Miti i Sizifit
Muri
J. P. Sartre - Muri
Mendimi kritik i nje qytetari
Gilman Bakalli - Mendimi kritik i nje qytetari
Gjethja e fundit
O.Henri - Gjethja e fundit
Dhuratat
O.Henri - Dhuratat
Hani dhe i biri
Gorky Maksim - Hani dhe i biri
Ne te tre
Fatos Kongoli - Ne te tre
Ferri
Dante Alighieri - Ferri
Narcizi
Ovidi - Narcizi
Mjeda
Ndre Mjeda - Mjeda
Zigler
Hermann Hesse - Zigler
Fatalisti
Singer - Fatalisti
Denimi
Kafka Franz - Denimi
Lindja e pare
Bulgakov Mihail - Lindja e pare
Fyti prej celiku
Bulgakov Mihail - Fyti prej celiku
Deri ne vdekje
Rilke - Deri ne vdekje
Peshqiri me gjel
Bulgakov Mihail - Peshqiri me gjel
Te mjeret
Hugo Victor - Te mjeret
David Koperfild
Charles Dickens - David Koperfild
Gjithe c`kam me te mire
Nicholas Sparks - Gjithe c`kam me te mire
Shtepia e mjellmave
A.J.Cronin - Shtepia e mjellmave
Lulja e Kujtimit
Foqion Postoli - Lulja e Kujtimit
Evgjeni Grande
Balzac Honore de - Evgjeni Grande
Vajza e Kapitenit
Pushkin Aleksander - Vajza e Kapitenit
Gjuetari i balonave
Khaled Hosseini - Gjuetari i balonave
Tre shoket
Erich Maria Remarque - Tre shoket
Autostrada
Michel Tournier - Autostrada
Arratisja
Rilke - Arratisja
Kthim ne Babiloni
Fitzgerald - Kthim ne Babiloni
Krim dhe ndeshkim
Dostojevskij Fjodor - Krim dhe ndeshkim
Engjelli
Henryk Sienkiewicz - Engjelli
Historia e fotografise
Autori Vari - Historia e fotografise
Lulet e molles
Galsworthy John - Lulet e molles
Chicxulub
Autori Vari - Chicxulub
Nobeliste1
Autori Vari - Nobeliste1
Te fundmet fjale mbi Dhe
Krauss Nicole - Te fundmet fjale mbi Dhe
Nje trendafil per Emiline
Faulkner William - Nje trendafil per Emiline
Sfinksi pa enigma
Wilde Oscar - Sfinksi pa enigma
Tregime
Buzzati Dino - Tregime
Kthimi i madh
Milan Kundera - Kthimi i madh
Dublinasit
James Joyce - Dublinasit
Rashomon
Akutagawa Ryunosuke - Rashomon
Novela e shahut
Zweig Stefan - Novela e shahut
Horla
Guy_de_Maupassant - Horla
Tregime te zgjedhura
Autori Vari - Tregime te zgjedhura
Shtate kecat dhe ujku
Vellezerit Grimm - Shtate kecat dhe ujku
Tonio Kreger
Tomas Mann - Tonio Kreger
Muku i vogel
Hauff Wilhelm - Muku i vogel
Ditari i Ana Frankut.
Frank Anna - Ditari i Ana Frankut.
Ferma e kafsheve
Orwell_George - Ferma e kafsheve
Aventurat e Pinokut
Collodi Carlo - Aventurat e Pinokut
Piter Pan
Barrie James - Piter Pan
Ana Karenina
Tolstoy Leon - Ana Karenina
Cvajg
Zweig Stefan - Cvajg
Zonja Bovari
FLaubert Gustave - Zonja Bovari
Migjeni
Migjeni - Migjeni
Kenge kreshnikesh dhe legjenda
Rapsodi - Kenge kreshnikesh dhe legjenda
Epi i Gilgameshit
Gilgamesh Epi - Epi i Gilgameshit
Perralla e peshkatarit dhe e peshkut
Pushkin Aleksander - Perralla e peshkatarit dhe e peshkut
Aventurat e Tom Sojerit
Twain Mark - Aventurat e Tom Sojerit
Vdekja e Ivan Ilicit
Tolstoy Leon - Vdekja e Ivan Ilicit
Ligji i jetes
London Jack - Ligji i jetes
Frike dhe te dridhura
Kierkegaard - Frike dhe te dridhura
Kozeta
Hugo Victor - Kozeta
Princi dhe i varferi
Twain Mark - Princi dhe i varferi
Tregime tmerri
Poe Edgar Allan - Tregime tmerri
Leter babait
Kafka Franz - Leter babait
Tregime e novela
Guy_de_Maupassant - Tregime e novela
Perralla shqiptare
Sako Zihni - Perralla shqiptare
Kafka
Kafka Franz - Kafka
Princi i vogel
Exupery Antoine de Saint - Princi i vogel
Shkrepsja suedeze
Cechov Anton - Shkrepsja suedeze
Byzylyku me gure te kuq
Kuprin Alexander - Byzylyku me gure te kuq
Zemra
De Amicis Edmondo - Zemra
Liqeni
Lamartine Alphons de - Liqeni
Letra e nje te panjohure
Zweig Stefan - Letra e nje te panjohure
Mumu
Turgeniev Ivan - Mumu
Djaloshi qe mblidhte pende
Mehmeti Kim - Djaloshi qe mblidhte pende
Tregimet e zanave
Perrault Charles - Tregimet e zanave
Lahuta e Malcis
Fishta Gjergj - Lahuta e Malcis
Njeriu i padukshem
Wells Herbert - Njeriu i padukshem
Koleksioni i padukshem
Zweig Stefan - Koleksioni i padukshem
Vajza dhe vdekja
Gorky Maksim - Vajza dhe vdekja
Gjiganti egoist
Wilde Oscar - Gjiganti egoist
Tregime dhe novela
Balzac Honore de - Tregime dhe novela
Ditari i Adamit dhe Eves
Twain Mark - Ditari i Adamit dhe Eves
Tregime
Cechov Anton - Tregime