Genere
Autoret
Donacion

Perrault Charles

Tregimet e zanave Tregimet e zanave
Autori: Perrault Charles
Kodi: Tregimet e z
Data e futjes: Friday 18 December, 2015

Perrallat e Sharl Perro jane te mrekullueshme. Te botuara 100 vjet para Vellezerve Grim, menduam ti japim Qezarit ate qe eshte e Qezarit. Do te paraqesim vellimin e plote qe perbehet nga Bukuroshja e fjetur, Mjekerkaltri, Griselda, Deshirat qesharake, Macoku me cizme, Zanat, Kesulkuqja, Hirushja etj Vellezerit Grimm jane te famshem sepse kane mbledhur dhe perpunuar shume perralla te tradites gjermane por perrallat me te famshme jane pikerisht ...

Faqe risultatesh:  1  Shikim nga 1 tek 1 (nder 1 audiolibra)