Genere
Ese (3)
Fantashkence (4)
Histori
Novela dhe tregime (16)
Perralla-> (13)
Poezi (6)
Roman-> (10)
  Epistolar (2)
  Historik
  Psikologjik (1)
  Realist (3)
  Social (1)
  Trillim (3)
Autoret
Informazione mbi autorin
Twain Mark
Twain Mark siti web
Vepra te tjera
Donacion

Kodi: Tom

Aventurat e Tom Sojerit
[Twain Mark]

Aventurat e Tom Sojerit
Djaloshit harrakat, Tomit, i pelqen te lahet ne lume, te kerkoje thesaret e fshehura te pirateve, te vjedhe recelin e tezes, te rrihet me grushte me moshataret, te futet ne telashe... E urren punen dhe shkollen, por eshte inteligjent dhe ka nje zemer te madhe . Ai eshte nje nder personazhet me simpatike te letersise boterore qe i reziston kohes edhe pse kane kaluar 140 vjet qe eshte shkruar.
Shkarko Degjo Recensione Tregoja nje shoku