Genere
Ese (6)
Histori (2)
Novela dhe tregime (21)
Perralla-> (70)
Poezi (15)
Roman-> (36)
Autoret
Informazione mbi autorin
Zweig Stefan
Zweig Stefan siti web
Vepra te tjera
Donacion

Kodi: Cvajg

Cvajg
[Zweig Stefan]

Cvajg
Dhe pikerisht aty, ne nje kazino, paten fillimin e tyre 24 oret me eksituese se cdo loje, ore qe tronditen ekzistencen time per vite te tera. Nje goditje prej mjeshtri. Me penen e afte te nje mjeshtri, qe di te nderthure ankthin me zhbirilimin e ndergjegjes dhe te futet ne plaget e ndjeshmerise femerore ashtu dhe te zemerimit te verber mashkullor, Cvajg i gozhdon personazhet dhe lexuesit e tij, nga fillimi ne fund.
Shkarko Degjo Recensione Tregoja nje shoku