Genere
Ese (6)
Histori (2)
Novela dhe tregime (21)
Perralla-> (70)
Poezi (15)
Roman-> (36)
Autoret
Donacion

Mireserdhe ne VolumiAudioLibra ne shqip falas

Mire se erdhe mysafir! A do te futesh? apo preferon te rregjistrohesh?

Audiolibra te rinj

I huaji
Albert Camus - I huaji
Hithrat
A. Munro - Hithrat
Skender
Skender Drini - Skender
Mansfield
Katherine Mansfield - Mansfield
Buze te ngrira ne gaz
Zef Zorba - Buze te ngrira ne gaz
Tregime
Kate Chopin - Tregime
Dranja Madrigal
Martin Camaj - Dranja Madrigal
Sikur t'isha djale
Haki Stermilli - Sikur t'isha djale
Radikale te lira
A. Munro - Radikale te lira
I biri
Arthur Schnitzler - I biri
Jasmin
Martin Camaj - Jasmin
Malva
Gorky Maksim - Malva
Femijet e sotem
Aziz Nesin - Femijet e sotem
Nje e shtene me pisqolle
Pushkin Aleksander - Nje e shtene me pisqolle
Udhetimi
Pirandello Luigi - Udhetimi
Novela orientale
Marguerite Yourcenar - Novela orientale
Tregime
Alberto Moravia - Tregime
Tregime
Guy_de_Maupassant - Tregime
Autostrada e Jugut
J. Cortasar - Autostrada e Jugut
Buzeqeshja e Kareninit
Milan Kundera - Buzeqeshja e Kareninit
Gogol
N.V. Gogol - Gogol
Tregime
Dahl Roald - Tregime
Murgu i zi
Cechov Anton - Murgu i zi
Djepi i arit
Ernest Koliqi - Djepi i arit
Vajza zezake kerkon Zotin
George Bernard Shaw - Vajza zezake kerkon Zotin
Rudini
Turgeniev Ivan - Rudini
Hashek
Jarosllav Hashek - Hashek
Nje bukuri ruse
Vladimir Nabokov - Nje bukuri ruse
Plaku dhe deti
Ernest Hemingway - Plaku dhe deti
Ujra pranverore
Turgeniev Ivan - Ujra pranverore
Doktor Gjelpera
Faik Konica - Doktor Gjelpera
Portreti i Dorian Greit
Wilde Oscar - Portreti i Dorian Greit
Sonata e Krojcerit
Tolstoy Leon - Sonata e Krojcerit
Pellgu i djallit
George Sand - Pellgu i djallit
Djemte e rruges Pal
Ferenc Molnar - Djemte e rruges Pal
Manastiri i Parmes
Stendal - Manastiri i Parmes
Bardha e Temalit
Pashko Vasa - Bardha e Temalit
Rrefimet
Guy_de_Maupassant - Rrefimet
Asja
Turgeniev Ivan - Asja
100 krimet
Giorgio Scerbanenco - 100 krimet
Vargje
Autori Vari - Vargje
Kryqi i Anes
Cechov Anton - Kryqi i Anes
Ngadhenjimi i dashurise
Turgeniev Ivan - Ngadhenjimi i dashurise
Gjurme zerash
Adrian Hoti - Gjurme zerash
Tregime
Autori Vari - Tregime
Puthja e nenes
Marcel Proust - Puthja e nenes
Balua
London Jack - Balua
Poezi Franceze
Autori Vari - Poezi Franceze
Rrethimi i Shkodres
Marin Barleti - Rrethimi i Shkodres
Gjaku
Ernest Koliqi - Gjaku
Vere fluturuese
Martin Andersen Nexø - Vere fluturuese
Nje tregim per te qare
Fatos Mullisi - Nje tregim per te qare
Camaj
Martin Camaj - Camaj
Koliqi
Ernest Koliqi - Koliqi
Poetë shkodranë
Autori Vari - Poetë shkodranë
Pa familje
Hector Malot - Pa familje
Poezi
Zhaneta Lazri - Poezi
Shiu në breshtë
Gabriele D`Annuncio - Shiu në breshtë
Perralla
Xhahid Bushati - Perralla
Magjite
Zhaneta Lazri - Magjite
Peshkatari dhe shpirti i tij
Wilde Oscar - Peshkatari dhe shpirti i tij
Dy vjet pushime
Jules Verne - Dy vjet pushime
Plaku qe lexonte romane dashurie
Luis Sepulveda - Plaku qe lexonte romane dashurie
Perralla dhe fabula
Autori Vari - Perralla dhe fabula
Emma Zunz
J. L. Borges - Emma Zunz
Libri i kuq
C.G.Jung - Libri i kuq
Dicka
Gabriel García Márquez - Dicka
Narcizi dhe Gojarti
Hermann Hesse - Narcizi dhe Gojarti
Murtaja
Albert Camus - Murtaja
Tregime nga Sarajeva
Ivo Andric - Tregime nga Sarajeva
Dashuria per jeten
London Jack - Dashuria per jeten
Burri qe ngaterroi gruan me kapelen
Oliver Sacks - Burri qe ngaterroi gruan me kapelen
Rruget e fatit
O.Henri - Rruget e fatit
Fryma
Elsa Morante - Fryma
Kushedi
Guy_de_Maupassant - Kushedi
Katedralja
Raymond Carver - Katedralja
Mitet Greke
Autori Vari - Mitet Greke
Metamorfoza e inxhinier Brunos
Skender Temali - Metamorfoza e inxhinier Brunos
Tundimi
Giovanni Verga - Tundimi
Miti i Sizifit
Albert Camus - Miti i Sizifit
Muri
J. P. Sartre - Muri
Mendimi kritik i nje qytetari
Gilman Bakalli - Mendimi kritik i nje qytetari
Gjethja e fundit
O.Henri - Gjethja e fundit
Dhuratat
O.Henri - Dhuratat
Hani dhe i biri
Gorky Maksim - Hani dhe i biri
Ne te tre
Fatos Kongoli - Ne te tre
Ferri
Dante Alighieri - Ferri
Narcizi
Ovidi - Narcizi
Mjeda
Ndre Mjeda - Mjeda
Zigler
Hermann Hesse - Zigler
Fatalisti
Singer - Fatalisti
Denimi
Kafka Franz - Denimi
Lindja e pare
Bulgakov Mihail - Lindja e pare
Fyti prej celiku
Bulgakov Mihail - Fyti prej celiku
Deri ne vdekje
Rilke - Deri ne vdekje
Peshqiri me gjel
Bulgakov Mihail - Peshqiri me gjel
Te mjeret
Hugo Victor - Te mjeret
David Koperfild
Charles Dickens - David Koperfild
Gjithe c`kam me te mire
Nicholas Sparks - Gjithe c`kam me te mire
Shtepia e mjellmave
A.J.Cronin - Shtepia e mjellmave
Lulja e Kujtimit
Foqion Postoli - Lulja e Kujtimit
Evgjeni Grande
Balzac Honore de - Evgjeni Grande
Vajza e Kapitenit
Pushkin Aleksander - Vajza e Kapitenit
Tre shoket
Erich Maria Remarque - Tre shoket
Autostrada
Michel Tournier - Autostrada
Arratisja
Rilke - Arratisja
Kthim ne Babiloni
Fitzgerald - Kthim ne Babiloni
Krim dhe ndeshkim
Dostojevskij Fjodor - Krim dhe ndeshkim
Engjelli
Henryk Sienkiewicz - Engjelli
Historia e fotografise
Autori Vari - Historia e fotografise
Lulet e molles
Galsworthy John - Lulet e molles
Chicxulub
Autori Vari - Chicxulub
Nobeliste1
Autori Vari - Nobeliste1
Te fundmet fjale mbi Dhe
Krauss Nicole - Te fundmet fjale mbi Dhe
Nje trendafil per Emiline
Faulkner William - Nje trendafil per Emiline
Sfinksi pa enigma
Wilde Oscar - Sfinksi pa enigma
Tregime
Buzzati Dino - Tregime
Kthimi i madh
Milan Kundera - Kthimi i madh
Dublinasit
James Joyce - Dublinasit
Rashomon
Akutagawa Ryunosuke - Rashomon
Novela e shahut
Zweig Stefan - Novela e shahut
Horla
Guy_de_Maupassant - Horla
Tregime te zgjedhura
Autori Vari - Tregime te zgjedhura
Shtate kecat dhe ujku
Vellezerit Grimm - Shtate kecat dhe ujku
Tonio Kreger
Tomas Mann - Tonio Kreger
Muku i vogel
Hauff Wilhelm - Muku i vogel
Ditari i Ana Frankut.
Frank Anna - Ditari i Ana Frankut.
Ferma e kafsheve
Orwell_George - Ferma e kafsheve
Aventurat e Pinokut
Collodi Carlo - Aventurat e Pinokut
Piter Pan
Barrie James - Piter Pan
Ana Karenina
Tolstoy Leon - Ana Karenina
Cvajg
Zweig Stefan - Cvajg
Zonja Bovari
FLaubert Gustave - Zonja Bovari
Migjeni
Migjeni - Migjeni
Kenge kreshnikesh dhe legjenda
Rapsodi - Kenge kreshnikesh dhe legjenda
Epi i Gilgameshit
Gilgamesh Epi - Epi i Gilgameshit
Perralla e peshkatarit dhe e peshkut
Pushkin Aleksander - Perralla e peshkatarit dhe e peshkut
Aventurat e Tom Sojerit
Twain Mark - Aventurat e Tom Sojerit
Vdekja e Ivan Ilicit
Tolstoy Leon - Vdekja e Ivan Ilicit
Ligji i jetes
London Jack - Ligji i jetes
Frike dhe te dridhura
Kierkegaard - Frike dhe te dridhura
Kozeta
Hugo Victor - Kozeta
Princi dhe i varferi
Twain Mark - Princi dhe i varferi
Tregime tmerri
Poe Edgar Allan - Tregime tmerri
Leter babait
Kafka Franz - Leter babait
Tregime e novela
Guy_de_Maupassant - Tregime e novela
Perralla shqiptare
Sako Zihni - Perralla shqiptare
Kafka
Kafka Franz - Kafka
Princi i vogel
Exupery Antoine de Saint - Princi i vogel
Shkrepsja suedeze
Cechov Anton - Shkrepsja suedeze
Byzylyku me gure te kuq
Kuprin Alexander - Byzylyku me gure te kuq
Zemra
De Amicis Edmondo - Zemra
Liqeni
Lamartine Alphons de - Liqeni
Letra e nje te panjohure
Zweig Stefan - Letra e nje te panjohure
Mumu
Turgeniev Ivan - Mumu
Djaloshi qe mblidhte pende
Mehmeti Kim - Djaloshi qe mblidhte pende
Tregimet e zanave
Perrault Charles - Tregimet e zanave
Lahuta e Malcis
Fishta Gjergj - Lahuta e Malcis
Njeriu i padukshem
Wells Herbert - Njeriu i padukshem
Koleksioni i padukshem
Zweig Stefan - Koleksioni i padukshem
Vajza dhe vdekja
Gorky Maksim - Vajza dhe vdekja
Gjiganti egoist
Wilde Oscar - Gjiganti egoist
Tregime dhe novela
Balzac Honore de - Tregime dhe novela
Ditari i Adamit dhe Eves
Twain Mark - Ditari i Adamit dhe Eves
Tregime
Cechov Anton - Tregime