Genere
Ese (6)
Histori (2)
Novela dhe tregime (21)
Perralla-> (70)
Poezi (15)
Roman-> (36)
Autoret
Donacion

Wilde Oscar

Shiko: 

Gjiganti egoist Gjiganti egoist
Autori: Wilde Oscar
Kodi: Gjigantiegoi
Data e futjes: Friday 27 November, 2015

Cdo dite , kur ktheheshin nga shkolla, femijet e kishin bere zakon te shkonin te luanin ne kopshtin e Gjigantit. Keshtu fillon nje nga veprat me te famshme te Oskar Uajlld. Ne kete perralle zbulojme ndjeshmerine, humanitetin dhe mesimin se asgjee, asnje pasuri apo prone nuk na gezon ne se nuk e ndajme me te tjeret. Perralla e dyte " Bilbili dhe trendafili" eshte nje nder tregimet me te bukura te Oscar Wild-it, nje nder historite me te bukura te d...
Peshkatari dhe shpirti i tij Peshkatari dhe shpirti i tij
Autori: Wilde Oscar
Kodi: Sirena
Data e futjes: Thursday 30 April, 2020

...
Portreti i Dorian Greit Portreti i Dorian Greit
Autori: Wilde Oscar
Kodi: Portreti
Data e futjes: Monday 28 June, 2021

...
Sfinksi pa enigma Sfinksi pa enigma
Autori: Wilde Oscar
Kodi: Sfinksi
Data e futjes: Sunday 17 December, 2017

Lady Alroy ishte thjesht nje grua me manine e misterit. I merrte me qera ato dhoma thjesht per te shkuar fshehurazi e mbuluar me vello duke imagjinuar se ishte nje heroine romanesh. Kishte pasionin per sekrete, por ne tevertete ishte thjesht nje Sfinks pa sekrete....

Faqe risultatesh:  1  Shikim nga 1 tek 4 (nder 4 audiolibra)