Genere
Ese (6)
Histori (2)
Novela dhe tregime (21)
Perralla-> (70)
Poezi (15)
Roman-> (36)
Autoret
Informazione mbi autorin
Balzac Honore de
Balzac Honore de siti web
Vepra te tjera
Donacion

Kodi: Novela

Tregime dhe novela
[Balzac Honore de]

Tregime dhe novela
Tek Balzaku ka gjithshka. Aty gjen provincen me thashetheme, mermeritje, lakmi, xhelozi, martesa, dashuri, tradheti, pleq e te rinj. Aty gjen festa , sallone mondane. Po te kishte jetuar ne ditet e sotme Balzaku, do te mund te thonim pa frike se subjektet e tij i ka marre nga facebook-u. Me siguri do ti kishin pelqyer rrjetet sociale. Do te gjente gjithshka gati.
Shkarko Degjo Recensione Tregoja nje shoku